Videoja prezantuese e dizajnit të iPhone 12

Videoja prezantuese e dizajnit të iPhone 12

Edhe pse iPhone i ardhshëm do të dalë në treg në vjeshtë, tashmë ka pamje se si mund të duket ai. 

Nëse informacioni i lëshuar është i saktë, Apple do të ndërmarrë disa hapa prapa në hartimin e gjeneratës tjetër të iPhone.

Zërat po rriten se iPhone 12 është i bazuar në modelin këndor të iPhone 5 , i cili ishte paraqitur tashmë 8 vjet më parë, transmeton Telegrafi.

Në përputhje me rrethanat, iPhone 12 duhet të ketë skaje të sheshtë me çelik inox dhe qoshe të rrumbullakosura.

Me sa duket, Apple gjithashtu është duke i thënë lamtumirën një ekrani që është i rrumbullakosur pak në skaje.

Diagonalja e ekranit e modelit iPhone 12 Pro Max duket se rritet nga 6.5 në 6.7 inç.

Pajisja thuhet se është pak më e gjerë. Vetë ekrani tani duhet të ketë gjithashtu një ritëm të rifreskimit të 120 Hz.