Operacioni “fshesa” te Barcelona, vetëm tre lojtarë nuk preken

Operacioni “fshesa” te Barcelona, vetëm tre lojtarë nuk preken

Te Barcelona, parashikohen shumë lëvizje gjatë merkatos së verës. Merkato do të jetë e mbingarkuar për katalanasit, që kërkojnë si gjithmonë që të përforcohen sa më shumë dhe që të fitojnë çdo trofe të mundshëm.

Siç raporton ESPN, drejtuesit e Barcelonës nuk do të kursejnë asnjë lojtar, përveç tre yjeve: Lionel Messi, Ter Stegen dhe Frenkie De Jong. Pjesa tjetër, nuk e kanë të sigurt qëndrinim në ekip.

Po flitet për një afrim të Neymar, largime të Vidal, Rakitic Griezmann e Coutinho. Të gjitha zëra merkatoje, por shumica prej tyre priten të konkretizohen./abcnews.al